Teatr pod Białym Latawcem, Ilona Gołębiewska

Recenzja ksiazki: Teatr pod Bialym Latawcem, Ilona Golebiewska

Ilona Gołębiewska jest polską poetką, dramatopisarką i tłumaczką. Urodziła się w Warszawie w 1985 roku, studiowała dramaturgię na Uniwersytecie Warszawskim. Jej pierwsza książka Teatr pod Białym Latawcem ukazała się w 2009 roku nakładem Wydawnictwa Czarne. Jest to zbiór wierszy, w którym Gołębiewska zastanawia się nad naturą teatru, czerpiąc z doświadczeń dramatopisarki i tłumaczki. Wiersze są refleksyjne i zadumane, zwracają uwagę na żywe szczegóły życia codziennego. Są też pięknie napisane, z dbałością o język, co sprawia, że czyta się je z przyjemnością. Teatr pod Białym Latawcem to ekscytujący debiut młodej poetki, która ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Bogactwo liryczne

Jedną z najlepszych rzeczy w byciu recenzentem książek jest możliwość odkrywania nowych głosów i nowych światów. Nie chodzi tylko o czytanie dla przyjemności, ale także o to, by zajrzeć w głąb tego, co piszą i myślą inni ludzie.

Język polski nie jest łatwy do nauczenia. Ma skomplikowaną gramatykę, trudno go wymówić i używa się w nim bardzo skomplikowanego słownictwa. Większość osób, które uczą się języka polskiego jako drugiego, zauważa, że potrzebuje pomocy z wymową, pisownią i gramatyką. I tu właśnie przydaje się książka Teatr pod białym latawcem Ilony Gołębiewskiej.

Jest to dzieło, którego bogata warstwa liryczna może niezwykle ubogacić Twoje słownictwo i przenieść Cię do całkiem nowego świata, w którym możesz nauczyć się bardzo wiele o sobie. Jest to książka, która całkowicie zmienia perspektywę i pozwala z innej strony patrzeć na otaczający Cię świat. Autorka postarała się o wprowadzenie do książki wielu charakterystycznych bohaterów, z którymi czytelnik może się utożsamiać. Książka skłania do refleksji i pozostawia czytelnika w świecie głębokiej zadumy. Słowa pisane przez autorkę są jak narkotyk, które czytelnik stara się łapczywie chwytać i chłonąć całym swoim umysłem. Na szczęście jest sposób na pokonanie pustki po przeczytaniu tej powieści - sięgnięcie po kolejną książkę Pani Ilony Gołębiowskiej.