Sarah Jio, Jeżynowa zima - recenzja książki

Jeżynowa zima - Sarah Jio

Sarah Jio, Jeżynowa zima to wspaniała powieść o miłości, rozpaczy i nadziei. Autorka, Sarah Jio, opowiada historię trzech kobiet żyjących w trzech różnych wiekach, z których każda zmaga się z własnymi problemami. Każda z nich próbuje walczyć o swoje szczęście i odnaleźć siłę do działania.

Historia pierwszej bohaterki, Vivienne, rozpoczyna się tuż po drugiej wojnie światowej. Wszystko, co kiedyś znała, zostało zniszczone przez wojnę, a ona sama została ranna w duchu. Vivienne szuka ukojenia i bezpiecznego schronienia w małej miejscowości Pender Harbor. Tam odnajduje miłość i poczucie obecności, których tak bardzo potrzebuje.

Kolejna bohaterka, Maggie, żyje w czasach współczesnych. Gdy jej małżeństwo rozpada się po dwunastu latach, Maggie postanawia przenieść się do Pender Harbor, aby móc odbudować swoje życie. Tam poznaje ekscentrycznego profesora, który jest wielkim fanem Vivienne i jej historii.

Ostatnia z bohaterek, Claire, żyje w przyszłości. Jest ona młodą matką, która musi poradzić sobie z trudnymi problemami rodzinnymi. Gdy jej córka zostaje porwana, Claire jest zmuszona podjąć desperackie kroki, aby odnaleźć ją i odzyskać ją. Wtedy odkrywa, że małe miasteczko Pender Harbor może być jej ratunkiem.

Sarah Jio stworzyła piękną historię o miłości, rozpaczy i nadziei. Przedstawiła trzy bohaterki na tle pięknego miasteczka Pender Harbor. Każda z nich walczy o swoje szczęście w różnych okresach czasu i dzięki temu czytelnik ma możliwość przeżycia niesamowitej przygody. Czytelnik jest w stanie uczestniczyć w nadziei i strachu każdej z bohaterek. Jeżynowa Zima to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników powieści obyczajowych.