Dziedzic Wojowników #1, Cinda Williams Chima

Recenzja ksiazki: Dziedzic Wojownikow #1, Cinda Williams Chima

Dziedzic Wojowników Cinda Williams Chima to pierwsza część serii przygodowo-fantastycznej dla średnio zaawansowanych czytelników. Akcja rozgrywa się w świecie, w którym magia jest zakazana, a wojownicy cieszą się wielkim szacunkiem. Alina Starkweather odkrywa, że jest dziedziczką tronu wojowników i musi walczyć z mrocznymi siłami, aby odebrać swoje prawa.

Styl pisania Chimy jest bogaty w szczegóły i obrazy, co naprawdę pomaga ożywić świat Dziedzica Wojowników. I choć w tej historii dużo się dzieje, nigdy nie czuje się przytłoczenia czy nadmiernego skomplikowania. Jest to zdecydowanie ten rodzaj książki, który sprawi, że będziesz przewracać strony do późna w nocy, nie mogąc się doczekać, by dowiedzieć się, co będzie dalej.

Powieść Dziedzic Wojowników - lektura dla fanów fantasy

Opowieść Chimy Dziedzic Wojowników to ekscytujący początek nowej serii, z mnóstwem akcji i przygód. Bohaterowie są interesujący i złożeni, a autorka pisze żywo i wciągająco. W książce znajdują się pewne powolne fragmenty, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to opowieść o szybkim tempie, która utrzyma czytelników w napięciu do samego końca. Książka polecana dla fanów fantastyki i magii.

Nie ulega też wątpliwości, że Chima jest znakomitą pisarką fantasy, która wie wszystko o mitycznych światach i ich mieszkańcach. Opanowała też magiczną sztukę opowiadania i wie, jak utkać opowieść, która zachwyci czytelników do samego końca.