Czarownice z Wolfensteinu. #1. Pierścień i sito, Julia Bernard

Recenzja ksiazki: Czarownice z Wolfensteinu. 1. Pierscien i sito, Julia Bernard

W książce Czarownice z Wolfensteinu Julia Bernard bada prawdziwe losy czarownic w czasach nazizmu. Książka Bernarda jest dobrze opracowaną kroniką okrucieństw popełnionych przez hitlerowską Trzecią Rzeszę na niewinnych ludziach, którzy zostali niesłusznie oskarżeni i straceni. Czarownice z Wolfensteinu zostały opublikowane w 1991 r., ale książka jest nadal aktualna ze względu na jej ciągłe odniesienie do tematu okrucieństw nazistów.

Autorka, Julia Bernard, głęboko interesowała się historią i studiowała okresy, w których prześladowano Żydów, a w szczególności kobiety. Zawsze chciała opowiedzieć światu o tym, co działo się w tym okresie, więc kiedy odkryła, że może pisać o kobietach, które nazywano czarownicami, wiedziała, że to jest jej powołanie. Ta książka dała jej możliwość zaprezentowania swoich badań i wiedzy, a także ujawnienia, jak okrutne i nieuzasadnione były te oskarżenia.

Julia Bernard - charakterystyczna pisarka amerykańska

Julię Bernard to pisarka inteligentna i mądra, i ma wiele dobrych rad dla ludzi, którzy zmagają się z problemami w życiu. Ma duże doświadczenie w dziedzinie psychologii i oferuje wspaniałe spostrzeżenia na temat ludzkiego umysłu.

Nie ulega wątpliwości, że jest świetną pisarką, a jej przesłanie w jej książkach jest bardzo czytelne. Ma do przekazania ogromną wiedzę, a czyni to w sposób umiejętny i plastyczny.

Poza tym jest bardzo przystępna dla swoich czytelników. Kontaktuje się z ludźmi w mediach społecznościowych, słucha ich opinii i pomysłów. Jest też na bieżąco z najnowszymi badaniami i trendami w dziedzinie psychologii. Podsumowując, uważam, że jest wspaniałą pisarką i ważnym głosem w dzisiejszym świecie.