Człowiek mroku, Unni Lindell

Recenzja ksiązki: Czlowiek mroku, Unni Lindell

Człowiek ciemności to trzymająca w napięciu powieść kryminalna autorstwa norweskiej pisarki Unni Lindell. Akcja rozgrywa się w Oslo, w Norwegii. Śledzi losy młodego policjanta Pedera Aalvika, który otrzymuje zadanie rozwiązania sprawy morderstwa młodej kobiety, znalezionej na placu budowy. W miarę jak Aalvik zagłębia się w śledztwo, odkrywa skomplikowaną sieć korupcji i deprawacji, która wykracza poza wszelkie wyobrażenia. Szybko staje się jasne, że to nie jest odosobniony przypadek. To tylko wierzchołek góry lodowej. Czeka nas jeszcze więcej. Aalvik będzie musiał postępować ostrożnie, jeśli chce dotrzeć do sedna tej sprawy i ujawnić prawdę.

Mroczna powieść dla kochajacych thrillery

Unni Lindell od wielu lat jest popularną autorką w Norwegii, a jej książki zbierają na ogół pozytywne recenzje. Znana jest przede wszystkim z pisania kryminałów o zabarwieniu feministycznym, które często koncentrują się na przemocy seksualnej i jej skutkach dla ocalałych. Jej najnowsza książka, Człowiek ciemności, nie jest wyjątkiem.

Unni Lindell to znana norweska pisarka, znana z powieści kryminalnych i opowiadań o przemocy seksualnej. Jej najnowsza książka, Człowiek ciemności, nadal skupia się na temacie przemocy seksualnej, ale w nieco inny sposób. Książka opowiada historię seryjnego gwałciciela, którego celem są kobiety, które w przeszłości doświadczyły przemocy seksualnej.