Umrzeć w deszczu - Aleksander Sowa

Recenzja ksiazki: Umrzec w deszczu, Aleksander Sowa

Książka Aleksandra Sowy "Umrzeć w deszczu" to opowieść o miłości i śmierci, ale nie jest to opowieść smutna. Główny bohater książki nie chce umierać. Ma wiele rzeczy do zrobienia: uczyć się do egzaminów, zarabiać pieniądze na podręczniki szkolne i bawić się z kolegami. Ale potem dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory i nagle wszystko się zmienia. Jednak nadal musi zmierzyć się ze śmiercią, ale tym razem jest gotowy ją zaakceptować. Chce umrzeć, patrząc na deszcz, więc wychodzi na deszcz i zamyka oczy. W końcu umiera, patrząc na deszcz, który obficie spada na drzewa wokół niego.

Nauka o śmierci

Ta książka uczy nas, że zawsze powinniśmy być przygotowani na śmierć, ponieważ może ona nadejść w każdej chwili. Nie powinniśmy jednak rezygnować z naszych marzeń i celów tylko dlatego, że umrzemy wcześniej, niż się spodziewaliśmy. Możemy nadal żyć pełnią życia, wiedząc, że śmierć nadchodzi.

Podsumowując, książka ta jest bardzo interesująca i daje nam ważną lekcję - nie należy rezygnować z życia, nawet jeśli wiemy, że śmierć nadejdzie wkrótce.

Refleksje na temat książki

Książka jest opowieścią o człowieku, który stracił wszystko, co miał, i nie ma dokąd pójść. Znajduje on schronienie w opuszczonym domu, gdzie czeka na deszcz i śmierć. Autor opisuje samotność i strach bezdomnego człowieka. Czytelnik może współczuć bohaterowi i zrozumieć jego pragnienie śmierci. Jest to smutna historia, która skłania do refleksji nad życiem i trudnościami, z jakimi borykają się niektórzy ludzie.

Można powiedzieć, że głównym przesłaniem tej książki jest to, jak ważne jest pomaganie innym w potrzebie. Ponadto książka daje wgląd w życie ludzi bezdomnych i pokazuje, przez co przechodzą na co dzień. Pokazuje, że ważne jest, aby nie oceniać ludzi po wyglądzie, ale traktować wszystkich z szacunkiem i godnością.